EN
Renginiai
Paulius Markevičius / Be kompanijos

DŽIAUGSMO UPĖ

Lietuva
Įėjimas nemokamas
Trukmė: 50 min.

Gatve rieda 2500 juodų kamuolių. Tarsi pajutę laisvę, tačiau veikiami tik gravitacijos jėgos, jie įsiterpia į peizažą, kurdami naują, fragmentišką kraštovaizdį, palydimą daugiaplanių prasmių asociacijų. Meninė akcija kuriama apmąstant laisvės ir realumo santykį, o jos atlikime gimsta platūs šiandienos kontekstų ir aplinkybių įvaizdžiai, kurių kiekvienas yra teisingas. Galbūt laisvė – tik miražas? Oazė, kurią norime pasiekti, kad taptume geresniais? Tai santykinis dydis, nusakantis atstumą iki tikslo, kuris didėja tolygiai su įdedamų jį pasiekti pastangų kiekiu.

Paulius Markevičius yra teatro režisierius, tarpdisciplininis menininkas, aktorius. Jo spektakliai pristatomi įvairiuose Lietuvos teatruose (Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Meno ir mokslo laboratorija, Nacionalinis Kauno dramos teatras). Paulius eksperimentuoja su įvairiomis žanro formomis, kuriose žiūrovas tampa neatsiejama kūrinio dalimi („Alberai, WRU”, „Analizuojant žvėrį”, „Cafe existans”).

Paulius yra sukūręs vaidmenis įvairiuose filmuose (M.Kavtaradzės „Išgyventi vasarą”, G. Tamoševičiaus ir V.V.Landsbergio „Poetas”, L. Bareišos „Piligrimai”) ir spektakliuose (Be kompanijos „Einu pirkti pieno”, A.Špilevojaus „12 gramų į šiaurę”, už kurį yra pelnęs Auksinį scenos kryžių (2020), E. Nekrošiaus „Dieviškoji komedija” ir kituose).

Kaip tarpdisciplininis menininkas Paulius yra sukūręs instaliacijas „Ataka Fungus” (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), „Gandras. Technikas. Sakalas. Žaibas” (Meno ir mokslo laboratorija), bei performansus „Whatever happens, keep crawling” ir „Džiaugsmo upė” Meninių akcijų savaitėje (Be kompanijos). Kiti Pauliaus kūrybos įvertinimai: už mono spektaklį pagal A. Kamiu kūrybą „Alberai WRU” yra nominuotas Auksiniam scenos kryžiui (2018) ir pelnęs pagrindinį prizą Kamerinių teatrų festivalyje (2019), D. Tamulevičiūtės profesionaliųjų teatrų konkurso laureatas (2019), pelnęs Jaunojo menininko premiją (2018) bei nominuotas Auksiniam scenos kryžiui (2023).

 • Idėjos autorius:
  Paulius Markevičius
 • Atlikėjai:
  Laurynas Jurgelis, Simonas Dovidauskas, Julija Šatkauskaitė, Marija Petravičiūtė, Vygandas Vadeiša
 • Prodiuseris:
  Be kompanijos
 • Tai patyriminis maršrutas, kviečiame būti jo dalimi. 
 • Nepritaikyta žmonėms turintiems judėjimo negalią. 
 • Prieinama kurtiesiems. 
 • Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas.