EN

Archyvas / 2022

Šeiko šokio teatras

Mikado

Jungiant natūralų kūno fiziškumą, kovos menus ir šiuolaikinį šokį, „Mikado“ tyrinėja šiuolaikinio žmogaus būklę, kai materiją keičia virtualumas.

Visuomenė – kaip lazdų ryšulys. Mes visi esame glaudžiai susiję ir nuolat koreguojame socialinio žaidimo taisykles. Pandemija, socialiniai tinklai keičia mūsų elgesį, bendravimo būdus ir silpnina mūsų gebėjimą kritiškai mąstyti. Mūsų santykiai nebepasotina, tampa neapčiuopiami ir fragmentiški. Kažkas viduje ima priešintis ir ieškoti autentiško santykio su savimi ir supančia aplinka. Spektaklis jungia tokius mūsų būties elementus, kaip prigimtinis žmogaus kūnas, medinės lazdos ir nuolat mus lydintys mobilūs įrenginiai. Lazda tarsi pratęsia žmogaus kūną. Tai fizinio santykio su pasauliu simbolis. Lazda yra įrankis, muzikinis instrumentas, ginklas kovos menuose. Ji jungia, tačiau ir nustumia, nustato „saugų atstumą“. Spektaklyje derinamos skirtingos judesio kalbos: natūralus kūno fiziškumas, archajinės Aikido ir kitų kovos menų tradicijos ir šiuolaikinis šokis. Pojūčius sustiprina scenoje kuriami ritmai, muzika ir nuorodos į italų kultūrą. Taip scenoje akumuliuojasi energijos pliūpsnis, sudrebinantis žiūrovą iki šerdies.

„Mikado“ choreografiją kuria Vittoria de Ferrari Sapetto, Andrea Valfre, atlieka Šeiko šokio teatras, Kauno šokio trupė „Nuepiko“, šokėjai iš kitų Europos šalių bei Kauno miesto ir rajono bendruomenės. Šviesų dizainą kuria garsus šviesų dailininkas Giacomo Gorini, o muziką – pripažintas italų kompozitorius Giorgio Ferrero.

Lietuva
Spektaklį pristato „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“
Premjeriniai spektakliai Kaune yra nemokami, tačiau taikomas simbolinis aptarnavimo mokestis. Šią galimybę jums dovanoja festivalis „ConTempo“. Išsiimkite savo bilietą bilietai.lt.
Trukmė: 60 min.
 • Choreografai
  Vittoria de Ferrari Sapetto (BR / IT / BE), Andrea Valfre (IT)
 • Teatrų meno vadovai
  Agnija Šeiko, Marius Pinigis
 • Šviesų dizaineris
  Giacomo Gorini (IT)
 • Kompozitorius
  Giorgio Ferrero (IT)
 • Šokėjai
  Šeiko šokio teatras (Klaipėda), Niels Claes, Mantas Černeckas, Oksana Griaznova, Inga Kuznecova, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Marija Ivaškevičiūtė, Viktorija Zobielaitė, „Nuepiko“ šokio trupė (Kaunas), Marius Pinigis, Adrian Carlo Bibiano, Nino Wassmer (FR), Lorenzo Covello (IT), Valeria Saija (IT), Dan Mihai Radulescu (RO), Steffi De Leeuw (NL), Povilas Jurgaitis
 • Dalyviai
  Kauno miesto ir rajono bendruomenė
 • Prodiuserė
  Goda Giedraitytė
 • Produkcijos komanda
  Greta Seiliūtė, Edita Aliochno, Austėja Laurinavičiūtė, Stasys Jamantas
 • Partneriai, projektą finansuoja
  VšĮ „Kaunas 2022“, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Goethe’s institutas, Thomo Manno kultūros centras