Signal prie Kauno marių
NyderlandaiSpektaklio pristatymą „ConTempo“ festivalyje remia Nyderlandų scenos menų fondas (Performing Arts Fund NL)
Renginys mokamas
20:00
20:00
20:00
20:00
Beprotiško kasdienio ritmo sūkuryje dažnai neleidžiame sau sustoti ir pilnavertiškai išgyventi mus supančią aplinką. Tačiau netikėtai erdvėje suvirpa pasimetę balsai, kurie netrukus susijungia į harmoningą visumą, ir aplinkui viskas sustoja. Tampame pagrindiniais veikėjais ir mus supančioje melodijoje išgyvename akimirką čia ir dabar.
Garso menininkai iš Nyderlandų, J. Strijbos ir R. van Rijswijk, Kauno apylinkėse žiūrovams kurs gyvos muzikos peizažą, kuris akimirkai atitrauks nuo skubėjimo ir privers sustoti bei įsiklausyti. Menininkų duetas, savo kūryboje siekiantis pakeisti kasdienes erdves ir objektus netikėtais muzikiniais sprendimais, Kauno miestui pritaikė savo kultinę, modernios klasikos garsų pripildytą operą „Signal prie Kauno marių“. Pagrindiniais instrumentais muzikiniame performanse tampa per 24 garsiakalbius girdimi ir erdvėje išsibarstę sopranų balsai, kurių kompozicija atliepia jausminį dialogą tarp lankytojų, gamtos garsų bei aplinkos. Netikėtas, dinamiškas ir kiekviename žingsnyje skirtingai skambantis kūrinys ves žiūrovus per muzika apsuptą Palemono pievos ir Vieškūnų piliakalnio kraštovaizdį ir kvies išgyventi aplinką savaip: su daugiau gyvo bendruomeniškumo jausmo bei į vientisą kūną susijungiančiomis melodijomis. Taip kiekvienas žiūrovas ne tik taps integralia performanso dalimi, bet ir galės leistis garsų ir aplinkos įkvėptos vaizduotės pavėjui.
Jeroen Strijbos ir Rob van Rijswijk kartu dirba daugiau nei dvidešimt metų, o jų modernios peizažinės operos ir gyvi klasikinio tipo pasirodymai, kaip „Walk with me“, „Rocking Chairs“, „Quiver“, „Signal“ ir kiti, yra pasirodę tarptautiniuose festivaliuose Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Duetas tyrinėja garso ir erdvės santykį bei publikos vaidmenį jame. Savo projektams jie specialiai kuria naujas technologijas, koncepcijas ir instrumentus, kurie pakartotinai yra pritaikomi skirtinguose lokaliuose kontekstuose. Todėl menininkams svarbi ne tik muzikinė kompozicija, bet ir jos išpildymas bei paveikios patirties auditorijai kūrimas, įtraukiant esamą kontekstą ir aplinką.