EN

Archyvas / 2022

Strijbos & Van Rijswijk

Signal prie Kauno marių

Beprotiško kasdienio ritmo sūkuryje dažnai neleidžiame sau sustoti ir pilnavertiškai išgyventi mus supančią aplinką. Tačiau netikėtai erdvėje suvirpa pasimetę balsai, kurie netrukus susijungia į harmoningą visumą, ir aplinkui viskas sustoja. Tampame pagrindiniais veikėjais ir mus supančioje melodijoje išgyvename akimirką čia ir dabar.

Garso menininkai iš Nyderlandų, J. Strijbos ir R. van Rijswijk, Kauno apylinkėse žiūrovams kurs gyvos muzikos peizažą, kuris akimirkai atitrauks nuo skubėjimo ir privers sustoti bei įsiklausyti. Menininkų duetas, savo kūryboje siekiantis pakeisti kasdienes erdves ir objektus netikėtais muzikiniais sprendimais, Kauno miestui pritaikė savo kultinę, modernios klasikos garsų pripildytą operą „Signal prie Kauno marių“. Pagrindiniais instrumentais muzikiniame performanse tampa per 24 garsiakalbius girdimi ir erdvėje išsibarstę sopranų balsai, kurių kompozicija atliepia jausminį dialogą tarp lankytojų, gamtos garsų bei aplinkos. Netikėtas, dinamiškas ir kiekviename žingsnyje skirtingai skambantis kūrinys ves žiūrovus per muzika apsuptą Palemono pievos ir Vieškūnų piliakalnio kraštovaizdį ir kvies išgyventi aplinką savaip: su daugiau gyvo bendruomeniškumo jausmo bei į vientisą kūną susijungiančiomis melodijomis. Taip kiekvienas žiūrovas ne tik taps integralia performanso dalimi, bet ir galės leistis garsų ir aplinkos įkvėptos vaizduotės pavėjui.

Jeroen Strijbos ir Rob van Rijswijk kartu dirba daugiau nei dvidešimt metų, o jų modernios ​​peizažinės operos ir gyvi klasikinio tipo pasirodymai, kaip „Walk with me“, „Rocking Chairs“, „Quiver“, „Signal“ ir kiti, yra pasirodę tarptautiniuose festivaliuose Europoje, Azijoje ir Šiaurės Amerikoje. Duetas tyrinėja garso ir erdvės santykį bei publikos vaidmenį jame. Savo projektams jie specialiai kuria naujas technologijas, koncepcijas ir instrumentus, kurie pakartotinai yra pritaikomi skirtinguose lokaliuose kontekstuose. Todėl menininkams svarbi ne tik muzikinė kompozicija, bet ir jos išpildymas bei paveikios patirties auditorijai kūrimas, įtraukiant esamą kontekstą ir aplinką.

Dėmesio: renginio dalyviams patariame pasirūpinti apsauga nuo vabzdžių, apsiauti patogia avalyne, apsivilkti ilgomis kelnėmis ar kitais tinkamais drabužiais, pasiimti žibintuvėlį, turėti vandens.  

Kaip rasti renginio vietą?
Renginys prasidės Jazminų g. 63, Kaune (Palemone).
Pradžios tašką tiksliausiai rasite įsivedę navigacijoje koordinates (54.904674, 24.050615, Jazminų gatvė, LT-52245 Kaunas, Lietuva).
Atvykstant iš Ateities pl. – sukite į remontuojamą atkarpą, vedančią link Palemono g., tuomet važiuokite tiesiai (viaduku žemyn). Privažiavę Vieškūnų piliakalnio ženklą – nesukite, važiuokite tiesiai, kol pamatysite „ConTempo“ žymėjimą.

Jei rinksitės viešąjį transportą, atvykti galite autobusais Nr. 17, 19, 39 (išlipti stotelėje „Jazminų g.“), išvykti – iš stotelės „Marių g.“ (15 min. pėsčiomis nuo renginio pabaigos vietos). 

Jei rinksitės festivalio siūlomą bilietą su pavežėjimu, „Kaunas 2022“ autobusas Jūsų lauks Kauno autobusų stotyje. Jo stovėjimo vietą žymės „ConTempo“ vėliava.

Nyderlandai
Spektaklio pristatymą „ConTempo“ festivalyje remia Nyderlandų scenos menų fondas (Performing Arts Fund NL).
Dėmesio: renginio dalyviams patariame pasirūpinti apsauga nuo vabzdžių, apsiauti patogia avalyne, apsivilkti ilgomis kelnėmis ar kitais tinkamais drabužiais, pasiimti žibintuvėlį, turėti vandens. 
Renginys mokamas.
Trukmė: 70 min.
 • Muzikos ir pasirodymo kūrėjai
  Jeroen Strijbos ir Rob van Rijswijk
 • Sopranai
  Els Mondelaers, Michaela Riener, Mijke Sekhuis, Linde Schinkel
 • Studijos sopranai
  Daniëlla Buijck, Kathelijn van Twisk - van Dongen, Els Mondelaers, Michaela Riener
 • Produkcija
  Strijbos & Van Rijswijk