EN

Archyvas / 2022

​​Be kompanijos

Šokio ekskursija „Einu pirkti pieno“

Kas gali nutikti einant pirkti pieno Eiguliuose? Šiuolaikinio šokio kūrėjos Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė su kūrybine komanda nusprendė pažvelgti į, atrodytų, eilinio miesto rajono eilinę dieną ir atrasti tai, kas mūsų gyvenimuose sukuria pasaką. Arba paklausti, kaip mes kuriame pasakas kasdienybei?

Ištrūkus iš užburto rato centrinėse miestų dalyse ir ėmus tyrinėti Eigulių rajoną, pasakų motyvai ir personažai tapo natūraliu įrankiu bandant suprasti, prisijaukinti ir perprasti vietovę. Archajiškas svetimos vietos mistifikavimas grąžino ir į vaikystės atsiminimus, kai gyvenamasis rajonas buvo lyg visas pasaulis. Pasaka taip pat tapo svarbi kaip komunikacijos tarp kartų būdas – senosios išminties perdavimas jaunam. Bandydami kurti savitą pasaką, kūrybinės komandos nariai suprato, jog kelionės motyvas čia ne tik tinka, bet ir yra prigimtinis. Tad ši pasakiška kelionė prasideda taip: „Kartą į Eigulius gyventi atsikraustė centro hipsteris…“

Šokio ekskursija „Einu pirkti pieno” pirmą kartą buvo pristatyta 2021 metais Šeškinės mikrorajone, Vilniuje. Būtent šiam rajonui ji ir buvo kurta. Menininkės A. Lisičkinaitė ir G. Grinevičiūtė, kartu su kūrybine komanda, Eiguliuose nusprendė ne tik adaptuoti originalią kūrinio versiją, bet kuo įmanoma labiau ją pritaikyti Eigulių mikrorajono istorijai, architektūrai ir jo gyventojams. Tad, jeigu matėte „pirmąjį pieną“, šis tikrai bus kitoks!

Lietuva
Spektaklio sukūrimą, adaptaciją ir sklaidą finansavo Lietuvos kultūros taryba. Sukūrimą dalinai finansavo Menų spaustuvė ir šokio teatras „Echo Echo“ (Airija).
Trukmė: 60 min.
 • Veiksmo choreografės ir idėjos autorės:
  Greta Grinevičiūtė, Agnietė Lisičkinaitė
 • Dalyvauja:
  Paulius Markevičius, Giedrė Kirkilytė, Mantas Stabačinskas, Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė, Greta Grinevičiūtė, Emilija Karosaitė, Gabrielė Bagdonaitė, Viktoras Fedorenko, Juozas Veiverys, Idalija Birietienė ir Kauno šokio namų senjorų šiuolaikinio šokio kolektyvas su Goda Laurinavičiūte
 • Tekstai:
  Sigita Ivaškaitė
 • Muzika:
  Dominykas Digimas, Šeškinė ensemble ​​„Auksinis ruduo”
 • Vadyba:
  Domantė Tirylytė, Ieva Garlaitė
 • Prodiuseris:
  „Be kompanijos”