EN
Renginiai
Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė

Stiklinė

Lietuva
PREMJERA

Rekomenduojama žiūrovams nuo 12 m.
NEMOKAMAI
Trukmė: 40 min.

Solo spektaklyje-eskize „Stiklinė“ choreografė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė nagrinėja pervargimo procesą, kurio metu saviapgaulė po truputį ima blėsti. Dažnai į šį procesą žvelgiama kaip į negatyvią ar griaunančią patirtį, bet jis gali tapti ir naujo pokyčio pradžia: laiku, kai išnyksta susikurtos iliuzijos, apsaugos ir kiautai, už kurių iki tol buvo slepiamasi. Jų vietoje pasimato, atsiskleidžia ir išlaisvinama kažkas naujo.

„Stiklinė“ – tai naujausias choreografinis Linos Puodžiukaitės-Lanauskienės tyrimas, kuriamas bendradarbiaujant su vokiečių šokio dramaturgu Thomas Schaupp. Šis tyrimas įmanomas dėka Lietuvos kultūros tarybos suteiktos individualios stipendijos.

Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė gimė Kaune, kur pradėjo šokio karjerą Kauno šokio teatre „Aura“. Vėliau studijavo šiuolaikinį šokį JAV, stažavosi ir dirbo Linkolno Centro Institute Niujorke, šoko trupėse Atlantoje ir Niujorke. Grįžusi į Lietuvą, tęsė karjerą šokdama, vesdama pamokas ir kurdama Kauno šokio teatre „Aura“. 

Šiuo metu Lina nemažai laiko skiria pedagoginei veiklai: dirba mokytoja ir kuruoja Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos šiuolaikinio šokio programą, dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, taip pat veda seminarus Lietuvoje ir užsienyje. Tačiau ją vis dar galima sutikti kuriančią ir šokančią spektakliuose bei tarpdisciplininiuose projektuose.

Thomas Schauppas yra šokio dramaturgas ir kuratorius iš Berlyno. Frankfurte prie Maino išlaikęs medicinos laboratorijos technikų egzaminą, netrukus žengė nauju karjeros keliu ir įgijo teatro studijų ir meno istorijos bakalaurą Berlyne. 2010 m. stažavosi „Sasha Waltz & Guests“ Berlyne ir Paryžiuje, taip pat Nacionaliniame šokio centre Bukarešte. Vėliau nutraukė šokio studijų magistro mokslus ir atsidavė laisvai samdomo dramaturgo ir kuratoriaus veiklai. Šiuo metu kartu su „Bora Bora Dans & Visuelt Teater Aarhus“ kuruoja tęstinę analoginių ir skaitmeninių seminarų bei tinklalaidžių seriją „Contextualizing Dance“.

  • Choreografija ir atlikimas
    Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė
  • Dramaturgija
    Thomas Schaupp
  • Scenografija
    Kęstutis Lanauskas

Renginys nemokamas.

Prieinama žmonėms su judėjimo negalia ir kurtiesiems.

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Praėję renginiai

Rugpjūčio 3 d. (ketvirtadienis) 20:00
Rugpjūčio 4 d. (penktadienis) 20:00