Tarptautinis scenos menų festivalis
2022
08.01–21
EN
Renginiai
OKT / Vilniaus miesto teatras

Šventė

Lietuva
Renginys lietuvių kalba.
Renginys mokamas.
Trukmė: 60 min.

„Nors spektaklyje kalbama apie negalią, galų gale nei kūrybinė komanda, nei žiūrovai nebemato negalios – jie mato tik laisvus žmones, kurie švenčia savo egzistavimą, gimimą, patį gyvenimą“, – apie spektaklį „Šventė“, kuriamą kartu su negalią turinčiais žmonėmis, pasakoja režisierė K. Gudmonaitė.

Neįgalumas vis dar yra nematoma visuomenės kategorija. Norint ją suprasti, prie paties neįgalumo reikia artinti tiek teatrą, tiek žiūrovus, stengiantis pažvelgti į jo esmę, išgirsti, ką patys negalią turintys asmenys mąsto apie neįgalumą kaip fenomeną. Spektaklyje kūrėjai siekia apnuoginti normalumo sąvoką ir iškelti klausimą apie galimą žmogaus egzistavimo įvairovę, pojūčių ir potyrių įvairumą.

Oficiali statistika skelbia, kad neįgalieji Lietuvoje sudaro apie 9 % visų gyventojų – tai beveik kas dešimtas šalies gyventojas. Visgi apklausos metu dauguma respondentų drąsiai teigia, kad neįgalių žmonių Lietuvoje apskritai nėra.

 • Pjesės autorė
  Lina Laura Švedaitė
 • Režisierė
  Kamilė Gudmonaitė
 • Scenografė, kostiumų dailininkė
  Barbora Šulniūtė
 • Šviesų dailininkas
  Vilius Vilutis
 • Kompozitorius
  Simonas Šipavičius
 • Choreografas
  Mantas Stabačinskas
 • Vaidina
  Loreta Taluntytė, Kristina Šaparauskaitė, Oleg Dlugovskij, Božena Burokienė, Justina Platakytė, Juozas Čepulis, Mantas Stabačinskas

Festivalio bilietus platina Kakava.lt.

Moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems festivalio bilieto kaina – 8 Eur. Prie įėjimo kontrolei kartu su bilietu turėsite pateikti moksleivio / studento / pensininko / neįgaliojo pažymėjimą.

Praėję renginiai

Rugpjūčio 14 d. (sekmadienis) 18:00