EN

Archyvas / 2022

Vilma Pitrinaitė, Sarah Baltzinger

TRIBUNE // Dance Your Self!

„Tai ne tavo sapnas“ | Vilma Pitrinaitė (Lietuva)

Tai ne tavo sapnas“šiuolaikinio šokio spektaklis, konceptualiai ir muzikaliai nagrinėjantis maišto fenomeną ir sąlygas jam kilti šiuolaikinėje visuomenėje.

Kaip teigia menininkė V. Pitrinaitė, šis performansas gimė saviizoliacijoje, eksperimentuojant su judesiu, garso efektų pedalu ir tekstais, varijuojančiais tarp laisvų asociacijų srauto, repo dainos žodžių ir politinių šūkių. Pasirodymas siūlo netikėtas maištininkės figūros interpretacijas, su humoru ir kartu labai rimtai, kuria ir perteikia prieštaravimo ir pasipriešinimo varomosiose jėgose slypinčią teigiamą kūrybinę energiją. Tai tarsi ritualas, kurio metu atlikėja iškviečia savo maištaujančias demones ar deives, veikiančias prieš esamą socialinę tvarką ir normalumą, ir tarsi veiksmas prieš rezignaciją ar bejėgiškumą, vienijantis ir įgalinantis jame dalyvaujančius.

Vilma Pitrinaitė baigė prestižines profesionalias choreografijos studijas CDC Toulouse ir Ex.e.r.ce/CCN de Montpellier Prancūzijoje, studijavo režisūrą Strasbūro nacionalinio teatro konservatorijoje, dirbo šokėja ir aktore kompanijose „La Zampa“, „Autremina“, François Verret, Vincent Thomasset, Karim Bel Kacem, „Dame de Pic“, „Diphtong“ ir kt. Jos pirmasis solo darbas „Miss Lithuania“ laimėjo kelialapį į festivalį „Aerowaves Spring Forward’15“ ir buvo nominuotas geriausiu sezono pasirodymu teatre „Confluences“ Paryžiuje. 2015 m. Kauno šokio teatrui „Aura” ji pastatė spektaklį „Pandora“. Projektas „Somaholidays“, sukurtas kartu su Mantu Stabačinsku ir Dariumi Algiu Stankevičiumi, buvo įtrauktas į Kultūros festivalio Tel Avive 2019 m. programą, nominuotas apdovanojimui „Auksiniai scenos kryžiai“, laimėjo „Fortūnos“ diplomą, ir kaip šokio filmas buvo pristatytas festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ filmų programoje. 2019 m. rugsėjį festivalyje „Plartforma“ įvyko kartu su Šeiko šokio teatru pastatyto spektaklio „Ordredesordreordredesordre“ premjera. Konkurencijos temą nagrinėjantis V. Pitrinaitės ir  Emilie Gastineau (JAV) duetas „Match“ pristatytas Mineapolyje (JAV), Nacionalinėje Prahos galerijoje, Briuselyje ir Vienoje, „Impulztanz“ programos „Atlas“ rėmuose. 2021 m. už spektaklį „Tai ne tavo sapnas“ Vilma Pitrinaitė pelnė aukščiausią Lietuvos teatro apdovanojimą  – „Auksinį scenos kryžių“ – Metų šokėjos kategorijoje.

What Does Not Belong To Us“ | Sarah Baltzinger (Liuksemburgas)

Sarah Baltzinger kūrinys gvildena idėją apie tai, kas mums nepriklauso. Susijungiant dažnai prieštaraujančioms energijoms ir skysčiams, mes tarsi metaforiškai susiduriame su savo emocijų kūrimu ir formavimu. Tad išlieka klausimas, kas, nepaisant mūsų pačių, lieka mums kaip palikimas? Bandant atsakyti į užduodamus retorinius klausimus, šis pašėlęs šokis išgyvenamas kaip malda, kad tyla taptų sava. Čia prarandame save, atsijungiame, rizikuojame ir atrandame naują save kitoje dimensijoje.

Liuksemburge ir Prancūzijoje kurianti choreografė, vertėja ir atlikėja Sarah Baltzinger meną laiko galingu ir neribotu pažinimo, atradimų, rizikos ir grožio objektu. Atsidavusi menininkė taip pat yra „SB Company“ grupės iniciatorė, kuri stiprybės semiasi iš kuriančių partnerių. Choreografai, šokėjai, muzikantai, technikai, video menininkai, kūrėjai, fotografai ir administratoriai kviečia atvykti daugybę šalies ir tarptautinių talentų tyrinėti, tobulinti ir gaivinti kūrinius.

Projektas „TRIBUNE // Dance Your Self!“ įgyvendinamas bendradarbiaujant „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Ešas – Europos kultūros sostinė 2022“. Partneriai Lietuvos šokio informacijos centras, Kauno kultūros centras, „Kultūros platforma“, TROIS C-L Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois.

Lietuva, Liuksemburgas
„TRIBUNE // Dance Your Self!“ – tai dvi Europos kultūros sostines – Kauną ir Ešą vienijantis projektas, kuris į šokio duetus sujungia menininkus. Šį vakarą bus pristatyti Vilmos Pitrinaitės (Lietuva) ir Sarah Baltzinger (Liuksemburgas) darbai.
Renginys nemokamas.
Trukmė: 65 min.
 • „Tai ne tavo sapnas“ choreografija ir atlikimas
  Vilma Pitrinaitė
 • „Tai ne tavo sapnas“ asistentas choreografijai
  Mantas Stabačinskas
 • „Tai ne tavo sapnas“ muzika
  ​​„Jesus works until 3” ir Vilma Pitrinaitė
 • „Tai ne tavo sapnas“ asistentai garso dizainui
  Dainius Giedra, Arūnas Periokas
 • „Tai ne tavo sapnas“ video
  Zoltan Molnar
 • „Tai ne tavo sapnas“ kostiumai
  Vilma Pitrinaitė
 • „Tai ne tavo sapnas“ išorinė akis
  Rasa Alksnytė
 • „Tai ne tavo sapnas“ koprodukcija
  Lietuvos kultūros taryba ir Nacionalinis Briuselio-Valonijos choreografijos centras Charleroi Danse
 • „Tai ne tavo sapnas“ remia
  „Garage29“ (Briuselis), Kultūrinis centras Jacques Franck (Briuselis), „Pavilion Dance South West“ (Jungtinė Karalystė), Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacija, Kauno kamerinis teatras, Kauno menininkų namai
 • „Tai, kas mums nepriklauso“ kūryba, atlikimas
  Sarah Baltzinger, SB Company
 • „Tai, kas mums nepriklauso“ vertimas
  Brian Ca and Nick Liestal
 • „Tai, kas mums nepriklauso“ muzikinė kompozicija
  Guillaume Jullien
 • „Tai, kas mums nepriklauso“ mecenatai
  PEEPING TOM Company (BE) Gabriela Carrizo ir Franck Chartier
 • „Tai, kas mums nepriklauso“ tyrinėjimų rezidencija
  Liuksemburgo didysis teatras # TALENT LAB 2018
 • „Tai, kas mums nepriklauso“ deleguota
  Liuksemburgo miesto teatras, Cité Musicale-Metz
 • „Tai, kas mums nepriklauso“ bendra režisūra
  Compagnie Mirage & asbl SB Company Selected 40 WINKS AEROWAVES 2019