EN

Archyvas / 2022

Pietro Marullo

Wreck

Didžiulis, juodas, plastikinis, pripučiamas ir pagalvę primenantis objektas juda per sceną, tarsi grobį medžiojantis plėšrūnas. Aplink jį juda ir žmonių figūros, kurias jis praryja ir išspjauna. Kuriama nauja realybė.

„Wreck“ – tai tarpdisciplininis performansas, jungiantis judesį, garsą, vizualinį meną ir kalbantis katastrofos metaforomis. Vienu svarbiausių pasirodymo akcentų tampa erdvėje judanti didžiulė, juoda ir oro pripūsta skulptūra. Ši žmones ryjanti ir spjaudanti būtybė primena Leviatano alegoriją, senuosius mitus apie giliavandenes pabaisas arba pavojingą žmogaus būklę. Kuriamame siurrealistiniame pasaulyje šis abstraktus objektas kartu tampa ir kapitalizmo bei su juo susijusios visuomenės sąlygų metafora. Scenoje esanti bendruomenė tarsi susiduria su didžiule katastrofa, dėl kurios jie gali išnykti. Todėl jų tikslas – per šokį kelti klausimus, kurti naują originalią kalbą, o manipuliuojant centriniu objektu ir kintančiomis jo geometrinėmis formomis naujai atrasti savo egzistenciją erdvėje. 

Talentingo italų choreografo Pietro Marullo kūrinys „Wreck“ pirmą kartą buvo pristatytas 2017 m. Per penkis šio kūrinio egzistavimo metus jis buvo pristatytas daugiau nei 40 kartų Europos, Azijos ir Pietų Amerikos žemynuose ir yra pelnęs ne vieną apdovanojimą. Spektaklis taip pat ne kartą buvo perstatytas kitų šalių ir trupių atlikėjams. Šį kartą šokio spektaklis atgims Lietuvoje, jį atliekant Lietuvos muzikos ir teatro akademijos, šiuolaikinio šokio specialybės studentams.

Italija
renginys nemokamas
Trukmė: 50 min.
  • Idėjos ir choreografijos autorius
    Pietro Marullo/Insieme Irreali
  • Kompozitoriu
    Jean Noël Boissé
  • Atlikėjai
    Emilija Karosaitė, Dominyka Markevičiūtė, Juozas Veiverys, Povilas Jurgaitis, Aleksandra Andrejauskaitė, Monika Čibiraitė, Gabija Misevičiūtė, Beatričė Mažintaitė, Urtė Šiniauskaitė, Indrė Stasiūnaitė, Aretas Piaseckas, Ugnė Lučiauskaitė
  • Organizatorius
    Lietuvos muzikos ir teatro akademijos šokio ir judesio katedra
  • Prodiuseris
    „Be kompanijos”
  • Projektą finansuoja
    Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, programa „Erasmus+”