EN

Festivalis

Screws | Alexanderis Vantournhoutas
Screws | Alexanderis Vantournhoutas

„ConTempo“ – didžiausias vidurio Lietuvoje vykstantis tarptautinis scenos menų festivalis, sulaukiantis žiūrovų iš visos Lietuvos ir ne tik. 
2019 m. pradėtas rengti festivalis per penkerius metus pelnė tiek užsienio ir Lietuvos kūrėjų, tiek publikos pasitikėjimą ir stabiliai įsitvirtino pagrindinių Kauno miesto ir rajono renginių sąraše. „ConTempo“ misija: mesti iššūkį scenos menui, miestui ir žiūrovui.
 
Festivalio renginių scena dažniausiai tampa viešos, atviros ir netradicinės Kauno miesto ir rajono miestelių erdvės.

Lokacijų įvairovę lemia ir profesionalių scenos menams skirtų vidaus erdvių trūkumas Kaune, ir scenos meno disciplinų kismas joms peržengiant aiškias žanro ribas, persipinant vienoms su kitomis, ir pačių kūrinių lankstumas, gebėjimas prisitaikyti prie vis kitokios erdvės – tuomet ir pats kūrinys „suskamba“ kitaip, atverdamas dar daugiau prasmių ir jo patyrimo galimybių. Ne tik atviros erdvės, bet ir tai, jog dalis festivalio programos yra pristatoma nemokamai, sudaro sąlygas scenos meno renginiuose dalyvauti platesnei ir įvairesnei auditorijai. Šis renginys nesiekia pataikauti publikai, priešingai – pristato profesionalią, drąsią, konceptualią, šalies, miesto aktualijas atliepiančią programą, taip siekdamas provokuoti, skatinti scenos meno lauko vystymąsi, žadinti kritinį mąstymą ir inspiruoti dialogus įvairiomis kryptimis bei temomis – meninėmis, socialinėmis, politinėmis ir kt.
 
Dalį programos įgyvendinant Kauno rajone, festivalis neabejotinai prisideda prie kultūros prieinamumo, kokybiško kultūrinio gyvenimo įvairovės didinimo, vysto naujus bendradarbiavimo modelius, ryškiai prisideda prie šiuolaikiškesnio periferinių kultūros įstaigų repertuarų formavimo. 
 
Festivalio steigėja ir meno vadovė – Gintarė Masteikaitė 
Festivalio prodiuserė – Klaudija Aleksandravičiūtė
Organizatorius – VšĮ „Kultūros platforma“
 
Šiais metais festivalis vyks rugpjūčio 5–11 d.

Archyvas

Mūsų vizija tapti didžiausiu alternatyviu scenos menų festivaliu Baltijos regione, kuriančiu išskirtines patirtis žiūrovui, įtraukiančiu svarbiausius pasaulio kūrėjus bei skatinančiu vietinius kūrėjus augti ir eksperimentuoti.

Mūsų misija mesti iššūkį scenos menui, miestui ir žiūrovui.