EN
Renginiai
Joan Català

Idiòfona

Katalonija
Spektaklio pristatymą „ConTempo“ festivalyje remia Institut Ramon Llull
Rekomenduojama žiūrovams nuo 6 m.
Trukmė: 45 min.

„Idiòfona“ – tai bandymas lengviau pažvelgti į sunkumus, rasti harmoniją triukšme ir sukurti bendrą vibraciją. O svarbiausia, tai odė bendros patirties malonumui. 

„Idiòfona“ – tai pokalbis tarp žmogaus ir medžiagos, kurio metu viešojoje erdvėje, dalyvaujant žiūrovams, kuriama išplėstinė garso instaliacija. 

Tiems, kurie nėra muzikantai ar šios srities studentai, sąvoka idiofonas gali būti nepažįstama. Šis žodis, „paskolinęs“ pavadinimą spektakliui, reiškia saviskambį instrumentą, kuriuo garsas išgaunamas ne stygomis, o vibruojant pačiam instrumentui. 

Pasitelkdamas idiofoną kaip atspirties tašką ir siekdamas sujungti bendruomenės, medžiagos ir erdvės sąvokas, Joanas Català kuria pasirodymą, kurio metu kviečia žiūrovus ištiesti pagalbos ranką. 

„Idiòfona“ tai metališka poetinė odisėja apie iš geležies išlietą likimą – apie tyrinėtoją iš prigimties, bėgantį nuo jam primesto kelio. „Idiòfona“ pasakoja apie tradicijos išdavystę siekiant sukurti kitą, kuri būtų sava. 

Joanui Català scena – tai erdvė, kurioje sąveikauja žmogiškasis objektas ir aplinka, o darbas ir žaidimas susijungia per amatą, idėjas ir patirtį. Visą gyvenimą mėgęs sportą, Joanas specializuojasi vaizduojamojo meno, cirko, šiuolaikinio šokio ir fizinio teatro srityse. Nuo 2005 m. dirbo teatruose ir festivaliuose visame pasaulyje su trupėmis „Daraomai“, „Circus Klezmer“, „Los 2Play“ ir „Àngels Margarit / cia. Mudances“. 2012 m. pradėjo kurti savitą gatvei ir miesto aplinkai skirtą scenos menų viziją su spektakliu „Pelat“, 2023 m. vis dar rodomu visame pasaulyje. 2016 m. įvyko dviem žmonėms pastatyto spektaklio „Menar“, kuriame Joanas pasirodo su Roser Tutusaus, premjera. 2021 m. jis pristatė premjerą „5100 m/s“. Joanas yra įvairių ypač daug dėmesio judesio menui skiriančių trupių meno konsultantas.

 • Režisierius, inscenizacijos autorius ir atlikėjas
  Joan Català
 • Patarimai dramaturgijos klausimais
  David Climent
 • Scenografija
  Joan Català
 • Garso režisierius
  Joan Cot
 • Kostiumų dizainas
  Belén Eleonori, Joan Català
 • Padėka
  Iván Tamosevic, Matteo Frau, Rubén Martínez, Claudio Stellato, Quim Bigas, Belén Eleonori
 • Parama
  Circuswerkplaats-Theater op de Markt, Fira Tàrrega, El Canal-Salt, ICEC-Generalitat de Catalunya, Escena Poblenou, Ateliers Frappaz, L‘Usine Scène Nationale
 • Bendradarbiauta su
  l‘Animala l'esquena, Artesorio 147, Cultura Mataró-Can Gassol, Ajuntament de Cardedeu, Convent de les Arts-Alcover, La Peixera Cardedeu
 • Produkcijos vadovai
  Agnès Forn, Ute Classen
 • Premjeros metai
  2023

Festivalio bilietus platina Bilietai.lt.

Bilieto kaina – 20,33 Eur

Moksleiviams, studentams, senjorams, asmenims su negalia taikoma 20% nuolaida. Prie įėjimo kontrolei kartu su bilietu turėsite pateikti moksleivio / studento / pensininko / neįgaliojo pažymėjimą.

Nerekomenduojama žmonėms su judėjimo negalia (nelygus reljefas, spektaklio metu žiūrovams reikia judėti).
Prieinama kurtiesiems.

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Praėję renginiai

Liepos 31 d. (pirmadienis) 19:00
Rugpjūčio 1 d. (antradienis) 19:00