Tarptautinis scenos menų festivalis
2022
08.01–21
EN
Renginiai
Fheel Concepts

Laikykis

Prancūzija
Spektaklio pristatymą „ConTempo“ festivalyje remia Prancūzų institutas ir Prancūzų institutas Lietuvoje.
Rekomenduojamas amžius: nuo 8 metų
Renginys nemokamas, bet būtina iš anksto registruotis užpildant šią formą.
Svarbu: spektaklyje naudojamas stroboskopas (intensyvi ir blyksinti šviesa)
Trukmė: 30 min.

Tai susidūrimas su savo baimėmis, adrenalinas, rizika ir beprotiškas nuotykis, pakibus tarp žemės ir dangaus. Tai virtualus šiuolaikinis cirkas, patiriamas akrobato akimis.

„Laikykis“ – unikali ir emocionali virtualios realybės patirtis, nukelianti į šiuolaikinio cirko areną ir trumpam priverčianti žiūrovus pasijausti tikrais oro akrobatais. Performansas sukurtas remiantis asmenine akrobatės C. Linder gyvenimo patirtimi. Nelaimingas atsitikimas, krytis iš 6 metrų aukščio, ją paskatino apmąstyti rizikos ir trapumo, kaip cirko artistų kasdienybės elementų, prasmę. Akimirkos trapumas – viena svarbiausių performanso idėjų. Tai akimirka, kai nuopuolis atrodo neišvengiamas, tačiau jam įvykus – esame sustabdomi jos prasmėje ir grožyje. „Laikykis“ žiūrovus perkelia į oro akrobatikos pasaulį, kuriame suteikiama išskirtinė galimybė pajusti tai, ką patiria tik scenoje pasirodantys artistai: riziką, džiaugsmą ir pavojaus jausmą. Pasirodymo dalimi tampančių žiūrovų laukia įsimintina patirtis: virtualios realybės akiniai nukels į cirko pasirodymo nuotykį, kuris, prasidėjęs užkulisiuose, persikels į areną. Savo pasirodymo metu, priešais publiką pakibus 10 metrų aukštyje, netruksite pajausti, kaip į kūną plūsta adrenalinas, susiduriate su savo baimėmis ir patiriate akimirkos trapumą.

Corinne Linder gyvenime cirkas atsirado labai anksti, kai jai buvo 7-eri metai. 2016 m. ji įgijo scenos meno vadybos laipsnį Tulūzos Jean Jaurès universitete ir dirbo cirko artiste įvairiuose cirkuose. Kaip teigia pati menininkė, cirkas jai yra tarpdisciplininė meno forma, kūrybos ir naujovių vieta, kurioje ji ieško ne tik iššūkių, bet ir naujų koncepcijų. Siekdama sujungti skirtingas meno formas ir išreikšti tai per šiuolaikinį cirką, ji įkūrė trupę „Fheel Concepts“, kurioje kartu su Marjolaine Grenier, atsakinga už techninį ir audiovizualinį projektų išpildymą, ir kitais trupės nariais kuria žaismingus ir netradicinius cirko performansus. Trupė siekia skatinti žmones atrasti naujus pasaulius, aprėpiant temas nuo kūniškumo iki naujųjų technologijų.

 • Autorė ir režisierė
  Corinne Linder in collaboration su Amaury La Burthe (Novelab/AudioGaming)
 • Kūryba
  Charlotte Wion su Corinne Linder
 • Postprodukcija
  Novelab
 • Garsas
  Thomas Couchard
 • Vizualizacijos
  Dimitri Soursaz
 • Filmavimas
  Antoine Terrieux (Blizzard concepts)
 • Kinematografas
  Theo Kavadis
 • Choreografija
  Heini Koskinen
 • Dramaturgija
  Sanna Vellava
 • Filmo aktoriai
  Corinne Linder, Regina Bauman, Natalie Oleinik, Marina Mezzogiorno-Brown, Sanna Vellava, Antoine Terrieux
 • The presentation of the performance is supported by
  the French Institute

Renginys nemokamas, bet būtina iš anksto registruotis užpildant šią formą.

Praėję renginiai

Rugpjūčio 2 d. (antradienis) 12:00 - 18:30
Rugpjūčio 3 d. (trečiadienis) 12:00 - 18:30
Rugpjūčio 4 d. (ketvirtadienis) 12:00 - 18:30
Rugpjūčio 5 d. (penktadienis) 12:00 - 18:30