EN
Renginiai
Trial & Theatre

NANO STEPS – INTO THE LAB

Suomija
Rekomenduojamas amžius: nuo 9 metų
Trukmė: 50 min.

Kokių tik stebuklų nerasi po bato padu!

„Trial & Theatre“ – tai trupė, skriejanti ant šiuolaikinės lėlių teatro bangos keteros.  Naujajame jų spektaklyje „Nano Steps – Into the Lab“ žiūrovai kviečiami prisiliesti prie mikroskopinio pasaulio.  

Spektaklis „Nano Steps – Into the Lab“ žiūrovus pakvies į patį fizikos eksperimentų įkarštį laboratorijos rūsyje. Plika akimi neįmanoma įvertinti mikrodalelių mastelio, tačiau jų pasaulį galima atverti per mikroskopą ar kitais įrankiais. Šioje laboratorijoje viskas turi įtakos eksperimentų rezultatams: mikroskopinės dalelės, mokslinė įranga ir patys žiūrovai. Kiekvienas pasirodymas – tai atviras klausimas. Ar mikroskopinis pasaulis turi ką pasakyti? Ar smėlio kruopelė gali mus išgirsti?  

„Nano Steps“ – tai spektaklių serija, paremta meniniu tyrimu, kuris prasidėjo nuo klausimo: kaip atrodytų mažiausia pasaulyje lėlė? „Trial & Theatre“ leidosi į vingiuotą ir nenuspėjamą tyrimo procesą, kuris paskatino paskambinti pasaulinio garso profesoriams ir apsilankyti Kornelio universitete, Čekijos mokslų akademijos Fizikos institute ir Aalto universiteto laboratorijose.

„Nano Steps“ – tai tarsi mokslo ir objektų teatro projektas, kuriame pristatomi nauji, tiesiai iš taikomosios fizikos tyrimų pasiskolinti mikroskopinio lėlių teatro metodai. Jame keliami svarbūs klausimai apie mokslinių tyrimų, žinių kūrimo ir su šiais procesais susijusių daiktų bei veiklų esmę. Pirmojo serijos spektaklio „Nanožingsniai – dalelių spektaklis“ (angl. „Nano Steps – a Particle Performance“) premjera Helsinkio miesto teatre (Suomija) sulaukė didžiulio žiūrovų ir kritikų pripažinimo. Antrojo mokslinių tyrimų rezultato „Nano Steps – Into the Lab“ premjera įvyko 2024 m. balandį Alfred ve Dvoře ir toliau tęsia kelionę iš kolektyvo gimtosios Suomijos į kitas šalis.

„Trial & Theatre“ yra naujoviškas, į procesą orientuotas scenos menininkų kolektyvas, pagrindinį dėmesį skiriantis eksperimentams ir konceptualiam požiūriui į lėlių teatrą. „Nano Steps – Into the Lab“ – tai pirmasis jų žygis į fizikos ir medžiagotyros pasaulį bei pirmoji sumanytos sceninių kūrinių serijos dalis. Grupės tikslas – laisvas ir nevaržomas tyrimų procesas, kur susidūrę mokslo ir lėlių teatro spektakliai ima trinti vienas kito ribas.

Spektaklio pristatymą organizuoja audiovizualinių eksperimentų teatras KOSMOS THEATRE, įgyvendindamas „Kūrybiška Europa 2021–2027“ „Kultūra“ paprogramės finansuotą projektą „IMPULSE!“. Daugiau informacijos apie projektą https://impulseproject.eu/

 • Kolektyvo sumanytojas, režisierius:
  Aati Hanikka
 • Dramaturgė:
  Iiris Syrjä
 • Garso dizaineris ir muzikantas:
  Valtteri Alanen
 • Atlikėja:
  En Ping Yu
 • Šviesų dailininkas:
  Jere Suontausta
 • Sukurta bendradarbiaujant su:
  Čekijos mokslų akademijos Fizikos institutu FZU (Praha), „Alfred ve dvoře“ (Praha) ir „Aura of Puppets“ (Turku)
 • Remia:
  Menų skatinimo centras Suomijoje, Suomijos kultūros fondas, „Aura of Puppets“ ir Samuelio Huberio meno fondas

Bilietus platina Kakava.lt: internetu ir Kakava.lt kasose.

Nuolaidos netaikomos.

 • Spektaklis nepritaikytas judėjimo ir klausos negalią turintiems žmonėms.
 • Spektaklyje pasigirsta keletas aukštų garsų, ultragarsas ir stipriai sumirga šviesos.
 • Spektaklyje gali dalyvauti iki 30 žmonių, jo metu žiūrovai gali laisvai judėti.
 • Renginiui prasidėjus vėluojantys žiūrovai įleidžiami nebus.
 • Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas.