Tarptautinis scenos menų festivalis
2022
08.01–21
EN
Renginiai
Agnietė Lisičkinaitė, William Cardoso

TRIBUNE // Dance Your Self!

Lietuva, Liuksemburgas
„TRIBUNE // Dance Your Self!“ – tai dvi Europos kultūros sostines – Kauną ir Ešą vienijantis projektas, kuris į šokio duetus sujungia menininkus. Šį vakarą bus pristatyti Agnietės Lisičkinaitės (Lietuva) ir William Cardoso (Liuksemburgas) darbai.
18:00 Agnietė Lisičkinaitė HANDS UP (45 min.). Būtina išankstinė registracija (ribotas žiūrovų skaičius). Vietos užpildytos.
19:00 William Cardoso RAUM (28 min.), įėjimas laisvas.
Trukmė: 88 min.

„Hands Up | Agnietė Lisičkinaitė (Lietuva)

Kokį protesto kūdikį mes užauginsime – laisvės ar agresijos simbolį? Pasirinkimui turime vis mažiau laiko.

„Labas, aš esu Agnietė ir kviečiu Tave kartu pakelti rankas į viršų!“ „Hands Up“ yra fizinė kūno pozicija, kuri atsikartoja daugelyje skirtingų kultūrinių, socialinių ir religinių kontekstų bei savyje talpina turinio daugiasluoksniškumą. Kontekstas, kurį pasirinko kūrėja – protesto kultūra. Lietuvoje protestas tapatinamas su stipriai romantizuotu Sąjūdžio laikmečiu, tačiau pastarųjų pasaulio įvykių kontekste, žvelgiant iš sociologinės perspektyvos, vertėtų kvestionuoti protesto kultūros kaip gėrio savaime tezę. Nekonstruktyvus protestas yra patogi forma anarchijai įsigalėti. Protesto kultūros inspiruotas choreografinis vyksmas kvestionuoja trapią distanciją tarp pasidavimo ir atsidavimo, susitaikymo ir pasipriešinimo. Savošokio vyksme kūrėja kelia retorinį klausimą, kokį mes užauginsime protesto kūdikį – kaip laisvės, ar kaip agresijos simbolį?

Agnietė Lisičkinaitė 2014 m. baigė šiuolaikinio šokio atlikėjos bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2015 m. – choreografijos magistro studijas. Agnietė Lisičkinaitė yra šiuolaikinio šokio šokėja, choreografė ir pedagogė 2015 metais šiuolaikinio šokio atlikimo bakalauro bei choreografijos magistro studijas įgijusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Nuo 2016 metų ji yra šiuolaikinio šokio asociacijos narė, o nuo 2020 metų – šios organizacijos pirmininkė. Gerai žinoma, kaip šokio teatro „Airos“ ir Vilniaus miesto šokio teatro „Low Air“ šokėja, nepriklausoma šiuolaikinio šokio meno kūrėja, 2019 metais kartu su kolege Greta Grinevičiūte įsteigusi organizaciją „Be kompanijos“. Agnietė Lisičkinaitė taip pat yra pedagogė dėstanti Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, šiuolaikinio šokio specialybės studentams bei vedanti šiuolaikinio šokio asociacijos rengiamas reguliarias pamokas profesionalams.

„Raum“ | William Cardoso (Liuksemburgas)

Kartais jaučiuosi tarsi norėčiau atsitrenkti į sieną ir taip savo psichologinį skausmą paversti fiziniu.

Šokio performansas „Raum“ – vieta, kur susitinkame su savo demonais, baimėmis ir atlaidumu. Tai akistatų ir vidinės pusiausvyros paieškų vieta, siekiant taikiai judėti pirmyn. Šis spektaklis siekia priimti tamsą, kuri kartais vyrauja mumyse, ir ją sušvelninti, sukuriant erdvę be smerkimo ir baimės. „Raum“ yra mūsų išsivadavimo erdvė ir užgniaužtas šauksmas, kurį per ilgai laikėme savyje.

Šokėjas ir choreografas iš Liuksemburgo William Cardoso savo karjerą pradėjo gimtojo miesto Esch-sur-Alzette muzikos konservatorijoje. Vėliau prisijungęs prie Anne-Marie Porras grupės EPSE Danse šokio mokykloje, jis įgijo choreografo specialybę. 2018 m. baigęs studijas, W. Cardoso pradėjo bendradarbiauti su tokiais menininkais kaip Eve Stainton, Florence Peake ir Giovanni Zazzera ir prisidėjo prie įvairių performansų kūrybinio proceso. Pirmąjį savo pripažinimo sulaukusį performansą „Verdura“ choreografas sukūrė bendradarbiaudamas su Grand Pic Saint-Loup bendruomene, o gauta stipendija pastūmėjo jį pastatyti antrąjį šokio spektaklį „Raum“. 2022 m. pradžioje W. Cardoso Danijoje buvo nominuotas „Reumert“ prizui kaip geriausias 2021 m. šokėjas.

Projektas „TRIBUNE // Dance Your Self!“ įgyvendinamas bendradarbiaujant „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Ešas – Europos kultūros sostinė 2022“. Partneriai Lietuvos šokio informacijos centras, Kauno kultūros centras, „Kultūros platforma“, TROIS C-L Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois.

 • „Hands Up“ kūrybinė komanda
  Agnietė Lisičkinaitė, Bush Hartsorn, Morta Nakaite, Odeta Riškutė, Jokūbas Tulaba, Povilas Laurinaitis
 • „Hands Up“ vykdančioji prodiuserė
  Domantė Tirylytė
 • „Raum“ choreografija
  William Cardoso
 • „Raum“ šokėjai
  Cheyenne Vallejo ir William Cardoso
 • „Raum“ muzika
  Guillaume Jullien in collaboration with William Cardoso
 • „Raum“ technikas
  Krischan Kriesten

18:00 Agnietė Lisičkinaitė HANDS UP (45 min.). Būtina išankstinė registracija (ribotas žiūrovų skaičius). Vietos užpildytos.
19:00 William Cardoso RAUM (28 min.), įėjimas laisvas.

Praėję renginiai

Rugpjūčio 11 d. (ketvirtadienis) 18:00