Tarptautinis scenos menų festivalis
2022
08.01–21
EN
Renginiai
Grėtė Šmitaitė, Giovanni Zazzera

TRIBUNE // Dance Your Self!

Lietuva, Italija, Liuksemburgas
„TRIBUNE // Dance Your Self!“ – tai dvi Europos kultūros sostines – Kauną ir Ešą vienijantis projektas, kuris į šokio duetus sujungia menininkus. Šį vakarą bus pristatyti Grėtė Šmitaitė (Lietuva) ir Giovanni Zazzera (Italija, Liuksemburgas).
Rekomenduojamas amžius: nuo 16 metų
Renginys nemokamas
Pasirodymas vyks anglų kalba
Trukmė: 45 min.

„Įskilimai“ | Grėtė Šmitaitė (Lietuva)

Oi! Minu ant savo baimės. Vajėzau! Tu irgi čia.

„Įskilimai“ prasideda nuo distopijos: esame atskiri, aiškūs ir apibrėžiami. Tačiau būdama scenoje neišsilaikau viena. Suskilinėjusi ir daugialypė slepiu savo sudėtingumą ir tuo žeidžiu save. Švaistydama jėgą, susitinku save kaip pažeidžiamą ir trokštančią sietis.

Grėtė Šmitaitė yra šokėja ir choreografė, kurianti Berlyne ir Kaune. Ji yra baigusi HZT Berlyno menų universitetą. Ji dirbo su šiais choreografais: Anna Aristarkhova, Doris Uhlich, Min Tanaka. Nuo 2014 m. praktikuoja Body Weather šokio metodiką. Paskutiniais metais savo choreografija G. Šmitaitė tiria kismą ir sąryšius. „Įskilimai“ – antrasis solo kūrinys, kylantis iš šio tyrimo. Kūnas jame suvokiamas kaip nuolat kintančio pasaulio dalyvis.

„(di) Sperare Duo“ | Giovanni Zazzera (Italija, Liuksemburgas)

Yra daug blogiau nei tikėti tik tuo, ką matote. Tai matyti tik tai, kuo tikite!

Gyvendami visuomenėje, kurioje informacija perpildo mūsų kasdienį gyvenimą, dažnai neatskiriame, kas teisinga, o kas ne, todėl pats tikėjimas tampa ginčijamu. Performansas „Credere“ yra pagrįstas žmogaus įsitikinimų, kurie veikia jo realybę, vizijas ir idealus, tyrinėjimu. Šokėjų ir muzikanto atliekamas performansas kvestionuoja skirtingus žmogaus įsitikinimus ir tyrinėja būdą, kaip mes matome ir suvokiame nematomą. „ConTempo“ programoje atliekamas „Credere“ choreografinės ištraukos fragmentas „(di) Sperare – Duo“, leidžiasi į dar gilesnį įsitikinimų, tikėjimo reikšmės ir žmonių pasaulio suvokimo tyrinėjimo lygmenį. Pasirodymo metu du kūnai leidžiasi į dialogą ir opoziciją, kraštutinumus ir ekscesus, sąryšį ir atsiskyrimą, viltį ir neviltį, vedančius į vienas kito atradimą ir nematomų, tačiau juos jungiančių ryšių pajutimą.

Šokėjas ir choreografas Giovanni Zazzera yra vienas iš šokių kolektyvo „Lucoda“ įkūrėjų ir šiuo metu vadovauja trupei „Z Art Dance“. SavoTRI profesinį kelią G. Zazzera pradėjo studijuodamas Liuksemburgo šokio konservatorijoje, vėliau mokslus tęsė Brazilijoje, Paryžiuje, Niujorke, Tel Avive, kur buvo kviečiamas dirbti su įvairiomis šokio kompanijomis. Nuo 2010 m. jis nuolat pasirodo su skirtingomis trupėmis ir dirba įvairiuose projektuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje ir Suomijoje. Per kelerius metus choreografas yra sukūręs nemažai pripažintų šokio spektaklių ir performansų: „If I“, „T.r.U.s.t“, „Secrets“, „Quand le silence parle“, „Flowers grow even in the sand“, „Until you fall“, „Out of range“ ir kt. 2013 m. už choreografinę veiklą jam buvo įteiktas Liuksemburgo šokio prizas.

Projektas „TRIBUNE // Dance Your Self!“ įgyvendinamas bendradarbiaujant „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ ir „Ešas – Europos kultūros sostinė 2022“. Partneriai Lietuvos šokio informacijos centras, Kauno kultūros centras, „Kultūros platforma“, TROIS C-L Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois.

 • ​​„Įskilimai” choreografė, atlikėja
  Grėtė Šmitaitė
 • ​​„Įskilimai” konsultantė
  Christine Quoiraud
 • ​​„Įskilimai” darbą remia
  Fonds Darstellende Kunst Berlin #Takecarerezidenzen, Libken residency Berlin, Residency Program of Contemporary Dance Association Lithuania, Kėdainiai Cultural Center, Kirtimai Cultural Center, Šakiai Cultural Center
 • ​​„Įskilimų” mentorius
  Ira Seidenstein
 • ​​„(di) Sperare - Duo” idėja ir kūryba
  Giovanni Zazzera
 • ​​„(di) Sperare - Duo” choreografija
  in collaboration with the dancers
 • ​​„(di) Sperare - Duo” šokėjai
  Enora Gemin (F), Patric Neves Lindström (BR/DNK)
 • ​​„(di) Sperare - Duo” muzikinė kompozicija
  Damiano Picci
 • ​​„(di) Sperare - Duo” kostiumai
  Giovanni Zazzera
 • ​​„(di) Sperare - Duo” šviesų dizainas
  Damiano Picci
 • ​​„(di) Sperare - Duo” produkcija
  Z Art Dance asbl
 • ​​„(di) Sperare - Duo” koprodukcija
  Aalt Staadhaus Theater (L)
 • ​​„(di) Sperare - Duo” partneriai
  La Baracolle EPCC Arques (F), Trois CL- Centre de création chorégraphique du Luxembourg (L), Fondation Bill (L), Fundamental (L), Laboratoire Chorégraphique de Reims (F), La Fileuse de Reims (F), Jojo Dance Center-Oulu (FIN), Koplabunz asbl (L)
 • ​​„(di) Sperare - Duo” partneriai
  La Baracolle EPCC Arques (F), Trois CL- Centre de création chorégraphique du Luxembourg (L), Fondation Bill (L), Fundamental (L), Laboratoire Chorégraphique de Reims (F), La Fileuse de Reims (F), Jojo Dance Center-Oulu (FIN), Koplabunz asbl (L)

Renginys nemokamas.

Praėję renginiai

Rugpjūčio 12 d. (penktadienis) 18:00