Vērpete
Latvija, ŠvedijaRekomenduojamas amžius: nuo 9 metų
Spektaklyje „Vērpete“ (liet. sūkurys) kūrėjai ir atlikėjai Erikas Erikssonas ir Krišjānis Santas kaip atspirties tašką panaudoja dažniau žaidimuose, liaudies ir pramoginiuose šokiuose sutinkamo sukimosi poroje principą ir išplėtoja jį į tikslumo, greičio, pasitikėjimo ir jaudulio šokį. Skriedami sūkuriu per erdvę, sukdamiesi susikibę ranka rankon, atlikėjai suburia ir vėl išskiria žiūrovus dinamiškai atsikartojančiais judesiais.
Šokėjai sukuria paradoksą, įsipareigoję suteikti atramą per opoziciją, bendradarbiauti traukiant vienas kitą į priešingas puses. Šokį „Vērpete“ lydi sodrų ir įtraukiantį garsovaizdį kurianti gyva vibrafono ir gitaros muzika, kurią atlieka Mārtiņš Miļevskis ir Rihardas Lībietis. Žiūrovai dalijasi ta pačia erdve su atlikėjais ir dažnas savo patirtį apibūdina lyg būtų buvę apsupti gamtinės jėgos, suvokiamos ne protu, o kūnu.
„Vērpete“ premjera įvyko 2015 m. tarptautiniame šiuolaikinio teatro festivalyje „Homo Novus“ ir sulaukė aukščiausių kritikų ir žiūrovų įvertinimų, įskaitant 2016 m. Latvijos scenos menų apdovanojimą „Metų pasiekimas šiuolaikinio šokio srityje“.
Erikas ir Krišjānis susipažino Briuselyje studijuodami šiuolaikinio šokio mokykloje „P.A.R.T.S.“ ir nuo to laiko bendradarbiavo daugelyje projektų.
Erikas Erikssonas 2022 m. baigė Danijos nacionalinės scenos menų mokyklos magistrantūros studijas. Kaip Švedijoje, Latvijoje, Belgijoje ir Suomijoje dirbantis atlikėjas, mokytojas ir choreografas domisi galimybėmis dalintis fiziniais šokio patyrimais.
Krišjānis Santas 2018 m. Latvijos menų akademijoje įgijo scenografijos magistro laipsnį. Duete „IevaKrish“ su Ieva Gaurilčikaite-Sants (LT/LV) kuria spektaklius, kuriuose daugiausia dėmesio skiriama nežodinei erdvės ir ritmo raiškai bei šiuolaikiškai baltų tradicinio polifoninio dainavimo interpretacijai. Kaip atlikėjas Krišjānis dirba su tarptautiniu projektu „fieldworks“ (Heine Avdal ir Yukiko Shinozaki).
Mārtiņš Miļevskis yra įvairiapusiškas perkusininkas, grojęs su keliomis gerai žinomomis Latvijos grupėmis, kaip „H2O“, „Astro’n’out“, „Otra Puse“, folkmuzikos grupe „Auļi“, taip pat Rygos ir Liepojos orkestrais.
Rihardas Lībietis groja akustine gitara ir kuria muziką, su savo vardo instrumentine grupe „Rihards Lībietis Orchestra“ yra išleidęs keturis albumus.
Už pasirodymui suteiktą erdvę nuoširdžiai dėkojame Kauno evangelikų reformatų bažnyčios parapijai ir jos atstovei, pirmininkei Eglei Grucytei.