EN

Archyvas / 2022

Hilde Brinchmann

Babelio bokštas: Planet earth/Game over/Reset

Šioje teatrinėje kelionėje, skirtoje jaunimui nuo 13 m., istorija taps epiniu pasakojimu apie tikėjimą ir galimybes, o žiūrovai – aktyviais istorijos pasakotojais.

Tai keturių Europos teatrų – Norvegijos,  Islandijos, Vengrijos bei Nacionalinio Kauno dramos teatro – bendrai sukurtas spektaklis, pasakojantis fantastinę istoriją apie naujo pasaulio ir naujos žmonių genties kūrimą po visuotinės planetos katastrofos. Spektaklio istorijos išeities taškas – biblinis pasakojimas apie Babelio bokšto statybas, kurias pradėjo vieninga žmonijos tauta, kalbanti viena kalba. Statinys turėjo siekti dangų, tačiau Dievas nubaudė žmones už tokį įžūlumą – sumaišė kalbas. Nebesusikalbėdami žmonės negalėjo įgyvendinti savo sumanymo. Jie pradėjo vieni kitų bijoti ir kariauti. Teatrinėje šio pasakojimo versijoje žiūrovai patenka į postapokaliptinį pasaulį, kuriame žmonija gauna progą vėl susijungti bendram tikslui. Spektaklis sukurtas įtraukiančio teatro principais – žiūrovai tampa ir spektaklio dalyviais bei kūrėjais. Jie padalinami į keturias grupes – gentis, turinčias savo kostiumus, kalbą, ritualus. Kiekviena gentis leidžiasi į teatrinę nuotykių kelionę, turėdami tikslą – atrasti tai, kas buvo prarasta. Visos keturios gentys pagaliau susitinka. Ar jie sugebės bendrauti? Ar galės dirbti kartu? Ar kartu sugebės pastatyti statinį, kuris nulemtų visos žmonijos ateitį? Ar mes galime nustoti kariauti ir bendrai kurti savo planetos rytojų?

Iceland Liechtenstein Norway grants Erasmus + Active Ungdom
Norvegija, Islandija, Vengrija, Lietuva
Spektaklis yra tarptautinio projekto „Participate in your life“ dalis.
Spektaklis yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.
Projektas finansuojamas iš Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo kultūros programos 2014–2021 m . lėšų. Projekto pavadinimas: Interaktyvaus spektaklio „Babelio bokštas“ sukūrimas, projekto kodas: LT04-1-KM-K01-039.
Spektaklis nemokamas, būtina registracija.
Rekomenduojamas amžius: 13–16 m.
Trukmė: 90 min.
 • Režisierė
  Hilde Brinchmann
 • Scenografė
  Signe Gerda Landfald
 • Kostiumų dizainerė
  Helena Andersson
 • Kompozitorius
  Deividas Gnedinas
 • Projekte dalyvauja
  Káva Kulturális Műhely, Kompani 13, Bird & Bat ir Nacionalinis Kauno dramos teatras
 • Vaidina tarptautinė aktorių komanda
  Jorunn Lullau, Steinar Thorsen, Snædis Lilja Ingadóttir, Sigurður Arent, Anna Boznanszky, András Kazári, Saulė Sakalauskaitė, Ugnė Žirgulė, Andrius Alešiūnas, Kamilė Lebedytė, Artūras Sužiedelis, Inga Mikutavičiūtė, Marius Karolis Gotbergas, Greta Šepliakovaitė, Arnas Ašmonas