EN

Archyvas / 2022

Tarptautinė menininkų bendruomenė

Ilgos trukmės performansas „Sfera 2033“

„Sfera“ – tai mokslinių tyrimų projektas, kuriuo siekiama mesti iššūkį tradicinėms meno kūrimo formoms. Ilgos trukmės performanso metu erdvėje tikras gyvenimas susitiks su hipererdve, smegenys susitiks su kūnu, siela liesis su ekonomika.

Tarptautinė menininkų bendruomenė „Sfera“ įkūnija kibernetinę poetiką. Ilgos trukmės performanse kūrėjai naudoja šokio, LARP (gyvo veiksmo vaidmenų žaidimo, angl. live action role-playing game), kriptovaliutų, NFT ir virtualios realybės technologijas bei metodus. Performanso žiūrovams jie suteikia galimybę patirti dar neišgyventas realybes. Skaitmeninės sielos ieškojimus paskatino noras pakeisti netvarią menininkų realybę vėlyvojo kapitalizmo kontekste. Tai, kas vyksta tarp gyvo scenos menų atlikimo ir jo dokumentavimo procesų, savaime kuria naują realybę. Kūrėjai rado intuityvių būdų bendrauti tiek su žmogiškomis, tiek su nežmogiškomis būtybėmis, įskaitant dieviškų ir neapibrėžtų tapatybių atstovus. Pasitelkė naujas ateities kalbas, sukurtas naudojant meną bei kriptografiją, ir užgrobė hipererdvę. Išsiaiškino, kad virtualioje realybėje, tapatybės gali būti sujungtos – taip kuriama nauja bendruomenės vertė, kuri yra didesnė už kiekvieną iš mūsų pavieniui. Taip pat atrado, kad virtualioje realybėje mūsų tapatybės gali būti neapibrėžtos. Surado būdų, kaip bendrauti per meną ir kriptovaliutą, taip remiant didžiules bendruomenes. Pasiordymo metu žiūrovai kviečiami pasinerti į interaktyvų performansą ir stebėti meno kūrinių virsmą NFT. Jauki aplinka kvies įsikurti ir mėgautis.

Sekite projektą: www.thesphere.as

Rugpjūčio 5 diena

13.00 Menininkės Kate Genevieve paskaita
13.30 Sfera 2033 larp
14.30 Pertrauka
15:30 Sfera 2033 larp
19:00 DJ Setas HASHIA

Rugpjūčio 6 diena

12.00 „Ką reiškia kolekcionuoti gyvą meną?” Pokalbis ant pagalvių su Eriku Bordeleau, Sara de Vylder, Olle Strandberg ir draugais
13:00 The Sphere 2033 x Systemic Constellation su Lene Vollhardt
14:30 Pertrauka
15:30 VR patirtis ir pyragas
18:00 Anarchive žaidimas
18:30 DJ Setas HASHIA


Įėjimas atviras viso performanso metu, pasirodymai 13:00 ir 18:00 val.
Trukmė: 12 val.