Tarptautinis scenos menų festivalis
2022
08.01–21
EN
Renginiai
Boris Gibé / Les Choses de Rien

Vėtrungė

Prancūzija
Spektaklio pristatymą „ConTempo“ festivalyje remia Prancūzų institutas, Prancūzijos Hauts regionas ir Prancūzų institutas Lietuvoje.
Renginys nemokamas
Trukmė: 10 min.

Kristi į vandenį, sulaikyti kvapą, išnirti, įkvėpti, kopti aukštyn ir vėl kristi…

„Vėtrungė“ – vienas pirmųjų akrobato B. Gibé 2005 m. sukurtų pasirodymų, kuris 2021 m., kartu su akrobate Martina Monnicchi, buvo atkurtas ir įgavo naują pradą. Pasirodymas tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme gali būti vadinamas nežemišku šou, įkvepiančiu žiūrovus vandens ir vėjo genamoms vizijoms. Akrobatinis pasirodymas stebina savo unikaliu ir fiziškai sudėtingu išpildymu: čia gamtos šurmulį užpildo valtyje plaukiojančio saksofono melodijos, orą – sudėtinga akrobatinė kompozicija, o scenografiją papildo nesibaigiantis horizontas ir vandens paviršių virpinančios bangos. Pagrindiniu pasirodymo akcentu tampa vandenyje įtaisyta trikojė instaliacija, kurioje akrobatė M. Monnicchi, tarsi laikoma nematomos jėgos, ieško pusiausvyros, žaidžia su nesvarumu ir pakimba tarp dangaus ir žemės.

Boris Gibé – egzistencializmo filosofijos įkvėptas prancūzų akrobatas. Menininkas nuo 2004 m. dirba su savo įkurta trupe „Les Choses de Rien“ ir eksperimentuoja su šiuolaikinio šokio ir cirko išraiškomis. B. Gibé kūrybiniai tyrinėjimai sukasi apie pasaulio suvokimą ir žmogaus, įsprausto į absurdiškus rėmus, būseną. Jo kūryboje formuojamas intymus mikrokosmas pažadina žiūrovų vizualinius, juslinius ir emocinius įspūdžius ir siūlo naują žiūros kampą.

  • Kūryba
    Boris Gibé kartu su Martina Monnicchi
  • Atlikėja
    Martina Monnicchi
  • Saksofonas
    JB Rubin

Renginys nemokamas.

Praėję renginiai

Rugpjūčio 2 d. (antradienis) 17:00
Rugpjūčio 2 d. (antradienis) 19:30
Rugpjūčio 6 d. (šeštadienis) 11:30
Rugpjūčio 6 d. (šeštadienis) 17:00
Rugpjūčio 7 d. (sekmadienis) 16:00
Rugpjūčio 7 d. (sekmadienis) 17:00